Na czym polega drenaż limfatyczny?

fizjoterapeuta masuje pacjenta

Drenaż limfatyczny to rodzaj terapii, którą przeprowadza fizjoterapeuta lub wykonywana jest ona przy użyciu specjalistycznego sprzętu. W jakim celu prowadzone są tego rodzaju działania? Wszystko po to, aby pobudzić do krążenia krew, a także limfę, co jest niezwykle ważne. Pomaga to bowiem skutecznie pozbyć się między innymi obrzęków, cellulitu czy toksyn z organizmu. Właśnie dlatego, regularne wykonywanie drenażu limfatycznego zaleca się na przykład sportowcom wracającym do pełnej sprawności po kontuzji, osobom zmagającym się z problemem zatrzymywania się wody w organizmie czy wszystkim tym, którym towarzyszy uczucie ciężkich oraz opuchniętych nóg. Drenaż limfatyczny to terapia, dzięki której pozbycie się wszelkich wymienionych dolegliwości będzie znacznie prostsze, a powrót do pełnej sprawności stanie się wyraźnie szybszy.

Jak często można wykonywać drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny można nazwać również zabiegiem. Jego wykonywanie w połączeniu z osiąganymi rezultatami sprawia, że wiele osób najszybciej jak to możliwe udałoby się na kolejną sesję. Jak często można zatem wykonywać tego rodzaju terapię? W związku z tym, że nie wywołuje ona żadnych negatywnych skutków dla organizmu człowieka, nic nie stoi na przeszkodzenie, aby była ona przeprowadzana nawet kilka razy dziennie. Na taką częstotliwość wizyt decydują się między innymi wspomniani wcześniej sportowcy, w celu skrócenia swojego okresu rekonwalescencji. Jeśli chodzi o sam proces przeprowadzania drenażu limfatycznego, to warto zaznaczyć, że cały zabieg wykonywany jest niezwykle delikatnie i powolnie, w celu osiągnięcia możliwie najlepszych efektów w postaci redukcji obrzęków, opuchlizny czy cellulitu.

Bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas priorytetem. Dlatego poświęcamy szczególną uwagę danym osobowym i ich ochronie.

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń z ustawieniami przeglądarki.