Drenaż limfatyczny – Białystok

drenaz-limfatyczny

Drenaż limfatyczny – Białystok, to forma terapii mająca bezpośredni wpływ na układ krążeniowy w ciele człowieka. Za pomocą rąk terapeuty lub innych urządzeń wykorzystywanych podczas zabiegu, usprawniane jest krążenie limfy. Poprzez pobudzenie krwi oraz limfy poprawie ulega stan organizmu. W wyniku stymulacji odpowiednich punktów na ciele następuje lepsze odżywienie, poprawa pracy komórek oraz odpowiednia regulacja zarówno krążenia krwi, jak i funkcjonowania organów wewnętrznych.

Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Terapia wykonywana jest w bardzo powolnym tempie (ok. 10-15 ruchów na minutę), a wykorzystywane techniki wykonywane są płynnie i delikatnie. Zabiegi mogą odbywać się nawet do kilku razy dziennie.

Fazy zabiegu drenażu limfatycznego

Jak już wspomnieliśmy, drenaż limfatyczny może być wykonywany manualnie, a więc przy pomocy dłoni, jak i mechanicznie. Do drugiej z wymienionych metod wykorzystuje się specjalnie opracowane do tego urządzenia. Niezależnie jednak od tego, na który z rodzajów zabiegu zdecydują się Państwo, zawsze będzie się on składał z dwóch faz. Pierwsza faza określana jest przesuwaniem. W tym przypadku płyn limfatyczny zostaje przekierowywany jest do proksymalnych węzłów chłonnych, a jest to możliwe dzięki specjalnej technice uciskania tkanki. Kolejny, a jednocześnie ostatni etap drenażu to faza odprężenia. Podczas niej, w trakcie biernego utrzymywania kontaktu z tkanką, dochodzi do ponownego napełnienia naczyń limfatycznych. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że cały zabieg, podczas którego realizowane są obie fazy, trwa około trzydziestu minut.

Rodzaje drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny wykonywany jest na wielu częściach ciała. I to właśnie na tej podstawie możemy wyszczególnić różne rodzaje omawianego zabiegu. Jedną z najpopularniejszych jego odmian jest drenaż limfatyczny nóg. W tym przypadku, jak łatwo można się domyślić, wykonywany jest masaż kończyn dolnych. Innym, równie popularnym rodzajem tego typu terapii jest drenaż limfatyczny kończyn górnych. Przeprowadza się go między innymi u osób zmagających się z obrzękami rąk. Wśród wielu odmian omawianej formy masażu możemy wyszczególnić także zabiegi brzucha, które wykonywane są głównie po operacjach lub u osób chcących pozbyć się cellulitu. Wymieniając różne rodzaje drenażu limfatycznego, należy wymienić także masaż twarzy. Tę formę zabiegu przeprowadza się na przykład po zabiegach ekstrakcji zębów.

Bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas priorytetem. Dlatego poświęcamy szczególną uwagę danym osobowym i ich ochronie.

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń z ustawieniami przeglądarki.