Kinesiology Taping – Białystok

plastrowanie pleców mężczyzny

Kinesiology Taping – Białystok, inaczej plastrowanie dynamiczne to metoda polegająca na umieszczaniu na skórze pacjenta specjalnych, elastycznych plastrów. Stosowane są one w celu regeneracji, leczenia, odciążenia i wspomagania pracy mięśni i stawów. Działanie tapingu polega na poprawie ukrwienia oraz podobnie jak drenaż limfatyczny, zwiększa on przepływ limfy. Oprócz tego normalizuje on napięcie mięśniowe, poprawia funkcjonowanie stawów i przyspiesza proces regeneracji tkanek. Aplikację na leczone miejsce nanosimy w ściśle określony sposób. Plaster jest źródłem bodźców wyłącznie mechanicznych (nie jest nasączony żadnym lekiem) i w zależności od rodzaju, sposobu i miejsca aplikacji, ma różnorakie oddziaływanie. Taśmy, delikatnie pociągając skórę, stymulują tkanki miękkie układu ruchu: mięśnie, powięzie, ścięgna, więzadła, a także oddziałują na elementy stawowe. Ściśle określony sposób klejenia aktywizuje układ limfatyczny, poprawia krążenie, reguluje tonus mięśniowy i aktywuje układy uśmierzające ból.

Jak wykonuje się kinesiology taping?

Choć wydawać by się mogło, że kinesiology taping nie jest zbyt skomplikowany i można go wykonać samodzielnie, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. W celu aplikacji plastrów warto zatem wybrać się do specjalisty, ponieważ ich błędne umieszczenie na ciele może nie przynieść żadnych efektów lub nawet spowodować otarcia bądź poparzenia skóry. W związku z tym, w jaki sposób prawidłowo wykonuje się aplikację plastrów? Pierwszym etapem kinesiology tapingu jest prawidłowy dobór techniki, a także kształtu plastrów. Dokonuje się tego między innymi na podstawie typu urazu. Kolejny krok to przygotowanie skóry. Konieczne jest bowiem jej dokładne oczyszczenie, a w razie konieczności zalecane jest również usunięcie owłosienia. Ostatnim etapem przed umieszczeniem plastrów na ciele jest ich potarcie, w celu aktywacji kleju. Bezpośrednio po tym, można przejść do aplikacji taśm kinetycznych.

Czym charakteryzują się plastry do tapingu?

Plastry do tapingu z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. I nie jest dużym zaskoczeniem fakt, że taśmy, które jeszcze do niedawna wykorzystywane były głównie przez sportowców, stosowane są już powszechnie. Wynika to przede wszystkim z ich skuteczności w leczeniu różnego rodzaju urazów. Czym charakteryzują się tego rodzaju artykuły? Wyróżnia je przede wszystkim materiał, z którego są one produkowane. Do wytwarzania taśm kinetycznych stosuje się najwyższej jakości bawełnę, której parametry przypominają ludzką skórę. Dzięki temu nie ograniczają one sprawności, a pozwalają na swobodny ruch skóry oraz mięśni. Oprócz tego do ich produkcji stosuje także również specjalny klej medyczny umożliwiający ich aplikację na ciele. Połączenie wymienionych składników sprawia, że w większości przypadków plastry do tapingu są niemal nieodczuwalne podczas codziennego stosowania.

Bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas priorytetem. Dlatego poświęcamy szczególną uwagę danym osobowym i ich ochronie.

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń z ustawieniami przeglądarki.