Osteopatia – Białystok

osteopata

Osteopatia – Białystok jest metodą leczenia opartą na szerokiej wiedzy medycznej, szczegółowej diagnostyce oraz wykorzystaniu bezpiecznych technik przynoszących szybką ulgę. Technika ta polega na całościowym podejściu do Pacjenta. Podczas terapii osteopata zajmuje się zatem nie tylko miejscem bolesnym, które jest źródłem problemu, ale także strukturami powiązanymi wpływającymi na stan Pacjenta. Możemy zatem stwierdzić, że terapia działa na przyczynę problemu, a nie jej na objawy. Dzięki takiemu podejściu, biorąc pod uwagę wszelkie urazy oraz całą historię medyczną Pacjenta, prowadzona terapia jest niezwykle skuteczna, a przede wszystkim zapobiega nawrotowi dokuczliwych dolegliwości.

Mówiąc najkrócej, osteopatia jest metodą diagnozowania dolegliwości oraz leczenia ich rękami. W procesie diagnozy stosuje się dokładny wywiad z Pacjentem oraz badanie ruchomości ciała, a w razie potrzeby także badania obrazowe.

Zalety osteopatii

Osteopatia to metoda leczenia, która posiada wiele zalet. W związku z tym cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród wielu Pacjentów. Jakie są zalety tego rodzaju terapii? Do największych z nich możemy zaliczyć bez wątpienia znikome ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Wynika to z faktu, że jest to w pełni manualna technika leczenia, podczas której stosowania nie wykorzystuje się żadnych środków farmakologicznych. Oprócz tego osteopatia to rodzaj leczenia, który w pełni opiera się na dostosowaniu kuracji do schorzeń Pacjenta. W tym przypadku nie ma zatem mowy o stosowaniu ogólnych technik. Każdą wizytę poprzedza szczegółowy wywiad, na podstawie którego opracowywany jest szczegółowy plan leczenia. Wymieniając zalety osteopatii, należy także wspomnieć o tym, że doskonale sprawdza się ona zarówno w przypadku leczenia ostrych, jak i przewlekłych stanów bólowych.

Kiedy warto zgłosić się do osteopaty?

Osteopata to specjalista, który jest w stanie pomóc podczas różnego rodzaju dolegliwości. Kiedy konkretnie warto się zatem do niego zgłosić? Przede wszystkim wtedy, gdy mają Państwo problem z narządem ruchu. W przypadku występowania bólu podczas wykonywania nawet codziennych czynności czy pojawienia się ograniczeń w funkcjonowaniu stawów osteopata dobierze odpowiednią technikę leczenia, dzięki której spróbuje pomóc przywrócić organizm do pełnej sprawności. Oprócz tego specjalista ten pomaga Pacjentom zmagającym się z dysfunkcjami narządów wewnętrznych, powodujących nieprawidłowe działanie na przykład układu moczowo-płciowego czy trawiennego. Warto również zaznaczyć, że do osteopaty można zgłosić się w przypadku problemów z układem nerwowym. Odpowiedni sposób leczenia pozwala bowiem zredukować występowanie na przykład bóli migrenowych czy szumów usznych.

Bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas priorytetem. Dlatego poświęcamy szczególną uwagę danym osobowym i ich ochronie.

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń z ustawieniami przeglądarki.