Laseroterapia – Białystok

Szeroka oferta usług, które oferujemy w naszym centrum medycznym, obejmuje między innymi laseroterapię – Białystok. W tym przypadku do leczenia wykorzystywany jest, jak łatwo można się domyślić, laser medyczny. Urządzenie emitujące wiązkę światła jest niezwykle popularne w medycynie i wykorzystuje się je między innymi w chirurgii, kosmetologii, stomatologii czy właśnie fizjoterapii. W przypadku ostatniej z wymienionych dziedzin zabieg trwa zwykle od kilku do kilkunastu minut. W tym czasie osoba, która go przeprowadza, naświetla konkretne miejsce lub większy obszar ciała wiązką lasera o określonej mocy. Jest ona uzależniona od czynników, takich jak między innymi miejsce poddane zabiegowi, rodzaju schorzenia, a także jego fazy. W celu osiągnięcia satysfakcjonujących efektów konieczne jest przeprowadzenie serii naświetleń, która obejmuje od kilku do kilkunastu sesji.

Na co pomaga laseroterapia?

Laseroterapia to zabieg, który wykonywany jest w przypadku różnego rodzaju schorzeń i urazów. Kiedy konkretnie można zastosować ten rodzaj terapii? Jej przeprowadzenie zalecane jest między innymi w przypadku przewlekłych i podostrych stanów zapalnych stawów oraz tkanek miękkich i okołostawowych. Ponadto zabieg wykonywany jest również w celu redukcji obrzęków, występowania ostrogi piętowej czy rwy kulszowej. Pacjenci kierowani są na laseroterapię również w przypadku poważnych urazów, takich jak na przykład skręcenie bądź zwichnięcia stawu, złamania kości bądź naderwań. Omawiany rodzaj terapii doskonale sprawdzi się także w leczeniu zespołów przeciążeniowych. Jeśli zatem zmagają się Państwo między innymi z dolegliwością nazywaną łokciem tenisisty, laseroterapia może pomóc uporać Wam się z bólem.

Czy laseroterapia jest skuteczna?

Laseroterapia jest zabiegiem pozwalającym skutecznie walczyć z bólem wynikającym z różnego rodzaju schorzeń i dolegliwości. Ogromne znaczenie ma jednak prawidłowe wykonanie naświetlania. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim zabieg musi zostać przeprowadzony przy odpowiednim dawkowaniu mocy. Ta, jak już wcześniej informowaliśmy, ustalana jest na podstawie między innymi rodzaju urazu. Oprócz tego na efekty leczenia wpływ ma także odpowiednia technika wykonywania zabiegu. W niektórych przypadkach przeprowadzenie naświetlania punktowego może okazać się niewystarczające do skutecznego rozwiązania problemu. Jeśli zatem zależy Państwu na tym, aby nie tylko przywrócić swój organizm do pełnej sprawności, ale również trwale pozbyć się występujących problemów, warto wybrać renomowaną placówkę oferującą laseroterapię.

Kiedy nie można uczęszczać na laseroterapię?

Zabiegom laseroterapeutycznym niestety nie może poddać się każdy Pacjentem. Istnieją bowiem przeciwwskazania, które uniemożliwiają rozpoczęcie kuracji. Kiedy jest to niemożliwe? Przede wszystkim wtedy, gdy osoba zmaga się z chorobą nowotworową. Oprócz tego z laseroterapii nie mogą korzystać również Pacjenci cierpiący na epilepsję. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku magnetoterapii, przeciwwskazanie do zabiegu stanowi również ciąża, a także karmienie piersią. Wśród grupy osób, które nie mogą uczestniczyć w tego rodzaju leczeniu, znajdują się także Pacjenci z rozrusznikami serca, a także zmagający się z atopowym zapaleniem skóry.

Bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas priorytetem. Dlatego poświęcamy szczególną uwagę danym osobowym i ich ochronie.

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń z ustawieniami przeglądarki.