KOBIDO

Na czym polega masaż Kobido?

Masaż Kobido to głęboki masaż wykonywany na powierzchni skóry. Wywodzi się on z tradycyjnych chińskich założeń medycznych. Wykonywane ruchy powolne mają za zadanie zrelaksować i odprężyć masowaną osobę, natomiast szybkie, zdecydowane i głębokie mają pobudzić skórę oraz produkcję składników niezbędnych do uzyskania efektu liftingu. Po masażu czujemy się odprężeni, uwalniamy ze skóry toksyny, pobudzamy pracę nerwów, skóry i mięśni. Efektem jest więc naturalny lifting. Jest to naturalna alternatywa dla medycyny estetycznej oraz różnych zabiegów inwazyjnych jak zastrzyki z kwasu hialuronowego, czy botox.

Dla uzyskania najlepszych efektów, zaleca się zrobić serie 5-10 masaży w odstępach ok. tygodniowych. Po serii zabiegów, pojedynczy masaż przypominający warto wykonać raz na 2 msc. Przy zakupie pakietu 5 masaży (pakiet ważny pół roku) – cena 1 kobido w gabinecie = 220 pln. Pakiet 10 kobido (ważny rok) – cena 1 kobido w gabinecie = 200 pln.

Jak wygląda przykładowa sesja masażu Kobido?

Sesja masażu Kobido jest rozpoczynana zazwyczaj od delikatnych ruchów, które mają zrelaksować i odprężyć klienta. Dodatkowo w ten sposób znika napięcie, które może przeszkadzać w dalszych etapach masażu. W odpowiednim momencie, który określa masażysta, przechodzi on do masażu karku. W ten sposób poprawia się krążenie krwi w skórze twarzy, dzięki czemu skóra zaczyna się regenerować. Dopiero teraz można rozpocząć najbardziej typowe techniki dla masażu Kobido. Są one dużo bardziej intensywne i obejmują: szczypanie, delikatne pociągnięcia, głębokie wygładzanie skóry, czy ugniatanie. Każdą z tych technik masażysta musi wykonywać z pełnym zaangażowaniem. W ten sposób niwelowane są jakiekolwiek napięcia mięśni, zmieniające ich funkcję. Masaż wykonywany z wykorzystaniem technik liftingujących wykonuje się głównie na twarzy, ale można je również zastosować np. na szyi lub dekolcie.

Jakie są korzyści z masażu Kobido?

Masaż Kobido jest powszechnie określany, jako niechirurgiczny lifting twarzy. Regularnie wykonywany może doprowadzić do bardzo naturalnego efektu odmłodzenia. Dzięki masażom Kobido możliwe jest: – zniwelowanie napięcia mięśniowego i jednocześnie zniwelowanie zmarszczek mimicznych; zmniejszenie oznak starzenia się skóry; odzyskanie młodszego wyglądu twarzy w efekcie głębokiego masażu mięśni; pobudzenie metabolizmu komórkowego, dzięki czemu regeneracja przebiega dużo szybciej.

Jakie są wskazania do masażu Kobido?

Masaż Kobido jest propozycją dla osób, którym zależy na młodym wyglądzie i jednocześnie nie są przekonane do stosowania inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Wskazaniem do stosowania masaży Kobido jest : wiotka skóra, której potrzebne jest ujędrnienie, odżywienie i efekt liftingu; zlikwidowanie napięć mięśniowych w obrębie głowy, szyi oraz karku; eliminacja stresu – masaż jest doskonałą okazją do odpoczynku i relaksu.

Jakich efektów można się spodziewać po masażu Kobido?

Efekty masażu Kobido są widoczne dość szybko, jeżeli kolejne sesje wykonuje się regularnie: poprawy konturu twarzy; podniesienia policzków; zniwelowania opadających policzków; spłycenia zmarszczek oraz bruzd nosowo-wargowych; zmniejszenia opuchlizny; zniwelowania worków pod oczami; podniesienia opadających powiek; eliminacji stresu; zrelaksowania i odprężenia; złagodzenia bóli głowy; zlikwidowania sztywności twarzy

Masażu nie można wykonać przy:

 • aktywnych stanach zapalnych objawiających się gorączką,
 • uszkodzeniach ciągłości skóry i ranach na twarzy,
 • migrenach i bólach głowy o nieznanym pochodzeniu,
 • wysokim ciśnieniu tętniczym,
 • świeżej ekstrakcji zęba (należy odczekać około 2 tygodni),
 • zagrożonej ciąży,
 • ropnych zmianach skórnych na twarzy (w tym trądzikowych),
 • skórze naczynkowej,
 • świeżych bliznach,
 • siniakach.

W przypadku poddania się zabiegom medycyny estetycznej należy odczekać:

 • kwas hialuronowy – 2-3 miesiące
 • botox – 2 tygodnie
 • nici liftingujące – 6 miesięcy
 • mezoterapia – 10 dni
 • ekstrakcja zęba – 2 tygodnie
 • implant zęba – 1 miesiąc

Bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas priorytetem. Dlatego poświęcamy szczególną uwagę danym osobowym i ich ochronie.

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń z ustawieniami przeglądarki.