5 zasad osteopatii

osteopata

Osteopatia to bliźniacza siostra rehabilitacji, posiadająca własny system diagnostyki i stosująca naturalne, manualne metody leczenia schorzeń oraz dolegliwości. Łączy ona w sobie wiedzę medyczną, osteopatyczną i naukową, by poprawiać, wspierać i wzmacniać zdrowie pacjentów. Osteopatia opiera się na pięciu głównych zasadach.

  1. Życie to ruch

W myśl tej zasady ciało człowieka wymaga swobody ruchu. Wszelkie spięcia i naciągnięcia tkanek i mięśni ograniczają tę swobodę, doprowadzając do wytwarzania się bolesnych dolegliwości. Dlatego osteopata chętnie sięga po masaże rehabilitacyjne, sportowe i zabiegi naturalne, których celem jest sprawienie, aby układ szkieletowo-mięśniowy, narządy oraz płyny mogły poruszać się bez zakłóceń.

  1. Struktura i funkcja ciała wzajemnie się warunkują

Oznacza to wzajemną zależność wielu obszarów organizmu, między którymi mogą pojawiać się dysfunkcje, prowadzące do upośledzenia działania. Techniki osteopatyczne pomagają przywrócić pierwotny zakres ruchu.

  1. Prawo tętnicy

Układ krwionośny odpowiada za optymalne zaopatrzenie organizmu w składniki odżywcze i tlen, bez których nie może on pracować w pełni optymalnie. Osteopatia dąży do przywrócenia prawidłowego krążenia, które wspomaga ruchliwość tkanek i przywrócenie pełnego zakresu ruchu.

  1. Cielesna globalność

Wszystkie struktury ciała, stawy, mięśnie, narządy są ze sobą połączone i stanowią jedność. Odchylenie w działaniu jednej struktury, wpływa na nieprawidłowe działanie pozostałych. Dlatego też osteopatia nie leczy pojedynczych schorzeń, ale patrzy na człowieka holistycznie, całościowo.

  1. Ciało jest w stanie samo się wyleczyć

Organizm posiada zdolność samoleczenia się i regeneracji. Osteopatia wspomaga te naturalne procesy, przywracając prawidłowe krążenie i zakresy ruchu w ludzkim ciele.

Bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas priorytetem. Dlatego poświęcamy szczególną uwagę danym osobowym i ich ochronie.

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń z ustawieniami przeglądarki.