Suche igłowanie – Białystok

Prime Rehabilitacja Białystok suche igłowanie

Suche igłowanie (Dry Needling) – Białystok to metoda polegająca na nakłuwaniu bardzo cieniutką igłą mięśni, ścięgien czy więzadeł bez wprowadzania środka farmakologicznego. Zabieg przeprowadza się w celu rozluźnienia napiętych włókien mięśniowych, w których zlokalizowane są punkty spustowe. To właśnie te miejsca wywołują dolegliwości bólowe u Pacjenta, czasami w bardzo odległych miejscach. W trakcie nakłucia może dochodzić do odpowiedzi drżeniowej (3-4 skurcze mięśniowe), które zmieniają stan biochemiczny mięśnia.

Suche igłowanie może być również stosowane w przypadku starych urazów ścięgien i więzadeł. W przypadku starych, nieprzepracowanych kontuzji na ścięgnach i więzadłach powstaje blizna, która ma inną strukturę niż zdrowa tkanka, a mianowicie jest mniej elastyczna, przez co powoduje ból i restrykcje w stawie. W tym przypadku igłowanie polega na kilkakrotnym kłuciu blizny w celu jej „otworzenia” i spowodowania kontrolowanego stanu zapalnego w celu poprawy ruchomości w stawie i zniwelowaniu dolegliwości bólowych.

Idea suchego igłowania różni się od klasycznej akupunktury tym, że igła nie jest wprowadzana powierzchownie w punkty szlaków energetycznych (meridian), lecz znacznie głębiej (nawet do 7-8 cm w głąb ciała człowieka), gdzie oddziałuje na tkankę łączną.

Czy suche igłowanie jest bolesne?

Wiele osób może zastanawiać się, czy suche igłowanie jest bolesne. W końcu opis zabiegu polegającego na wbiciu igieł na głębokość nawet ośmiu centymetrów w głąb skóry może budzić niepokój. W rzeczywistości Pacjenci nie powinni jednak obawiać się tego rodzaju formy terapii. Oczywiście istotne znaczenie mają w tym przypadku umiejętności oraz doświadczenie specjalisty wykonującego zabieg, ale jego prawidłowe przeprowadzenie nie powinno być źródłem dyskomfortu. Wynika to między innymi ze średnicy igieł, która jest wyjątkowo mała. W związku z tym nie powoduje ona uszkodzenia nerwów czy naczyń krwionośnych, co mogłoby być przyczyną bólu. Oprócz tego suche igłowanie podobnie jak wiele innych zabiegów, które wykonujemy w naszej placówce, w tym na przykład magnetoterapię, nie ma negatywnego wpływu na wygląd skóry. Wszelkie ślady krwi spowodowane przebiciem ciała są bowiem niemal całkowicie niezauważalne.

Przeciwwskazania do suchego igłowania

W przypadku suchego igłowania, podobnie jak przy niemal każdym innym zabiegu, istnieją przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Kiedy uczestnictwo w tego rodzaju terapii jest niemożliwe bądź się go odradza? Przede wszystkim wtedy, gdy Pacjent zmaga się z infekcjami bakteryjnymi lub wirusowymi. Jeśli zatem doskwiera Państwu na przykład gorączka, warto zrezygnować z zabiegu. Oprócz tego przeciwwskazanie do jego wykonania stanowią również problemy z krzepliwością krwi, choroby psychiczne, zmiany troficzne skóry czy zaburzenia czucia. Z omawianej formy leczenia nie mogą także korzystać osoby, które są uczulone na jakikolwiek składnik wykorzystywany do produkcji igieł.

Bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas priorytetem. Dlatego poświęcamy szczególną uwagę danym osobowym i ich ochronie.

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń z ustawieniami przeglądarki.