Masaż rehabilitacyjny – Białystok

osteopata

Oferta, którą przygotowało nasze centrum medyczne to między innymi masaż rehabilitacyjny – Białystok. Na czym on dokładnie polega i kiedy warto się na niego zgłosić? Zapraszamy przede wszystkim osoby, które borykają się z problemami ortopedycznymi, reumatologicznymi, a nawet neurologicznymi. Jeśli zatem towarzyszą Państwu objawy, takie jak na przykład ból stawów bądź drętwienie kończyn, wykonanie masażu rehabilitacyjnego, podobnie jak innych zabiegów fizjoterapeutycznych pozwoli przynieść ukojenie i trwale pozbyć się omawianych problemów. Warto zaznaczyć, że wszelkie zabiegi w naszej placówce wykonywane są przez doświadczonych pracowników, którzy posiadają niezbędne umiejętności do świadczenia omawianych usług. Jeśli zatem są Państwo zainteresowani umówieniem się na wizytę, zapraszamy do kontaktu.

Zalety masażu leczniczego

Masaż leczniczy, podobnie jak relaksacyjny, ma niezwykle korzystny wpływ na organizm człowieka. Jakie konkretnie zalety wiążą się z jego przeprowadzeniem? Przede wszystkim pozwala on uśmierzyć ból kostno-stawowy, ale nie jest to jego wyłączna zaleta. Dzięki pozytywnemu wpływowi na układ nerwowy działa on także korzystnie między innymi na procesy metaboliczne. Wykonanie masażu dobrze działa również na skórę. Pozwala on bowiem na jej ujędrnienie i uelastycznienie, co zapobiega jej szybkiemu starzeniu się. Warto wspomnieć także o pozytywnym wpływie omawianego zabiegu na układ krążenia. Masaż leczniczy umożliwia bowiem na przykład dotlenienie tkanek oraz narządów. Wymieniając zalety takiej formy rehabilitacji, należy również zaznaczyć jej korzystne działanie na tkankę mięśniową, która staje się znacznie bardziej wzmocniona.

Masaż sportowy – Białystok

Pacjenci naszego centrum mogą zgłosić się do nas na zabiegi różnego typu. Wśród nich jest między innymi masaż sportowy – Białystok. Co odróżnia go od tradycyjnego zabiegu relaksacyjnego? W przypadku odmiany sportowej jest to przede wszystkim obszar ciała, na którym pracuje masażysta. Zabieg prowadzony jest bowiem na konkretnym mięśniu lub grupie mięśniowej, dzięki czemu stają się one znacznie bardziej uelastycznione. To z kolei przekłada się na ich szybszą regenerację, a ryzyko jakiegokolwiek urazu wyraźnie spada. Warto również zaznaczyć, że w przypadku wykonywania masażu sportowego używa się znacznie więcej siły. Jego rolą jest bowiem przede wszystkim regeneracja konkretnych partii ciała, zwiększenie zakresu ruchu, a co za tym idzie, poprawa wydajności organizmu.

Kto może zgłosić się na masaż sportowy?

Masaż sportowy, jak wskazuje nazwa, zalecany jest przede wszystkim tym, którzy wyczynowo uprawiają jakąkolwiek dyscyplinę. Nie oznacza to jednak, że na tego rodzaju zabieg nie mogą zgłosić się inne osoby. Wręcz przeciwnie – omawiany typ masażu jest zalecany w wielu innych przypadkach. Kto i w jakim celu może zatem z niego skorzystać? Przede wszystkim są to osoby, które chcą wrócić do pełnej sprawności, która została utracona w wyniku chorób czy innego rodzaju zdarzeń. Na masaż sportowy warto zgłosić się także w przypadku chęci poprawy samopoczucia. Jeśli prowadzą Państwo siedzący tryb życia, omawiany zabieg z pewnością będzie miał korzystny wpływ na organizm. Oprócz tego wspomniany masaż doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które hobbystycznie uprawiają sport i chcą zredukować ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek urazu.

Bezpieczeństwo danych osobowych jest dla nas priorytetem. Dlatego poświęcamy szczególną uwagę danym osobowym i ich ochronie.

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich przechowywanie w pamięci urządzeń z ustawieniami przeglądarki.